İran, Türk Ürünlerinin Rusya’ya İhracatını Yasakladı

İran, Türk Ürünlerinin Rusya’ya İhracatını Yasakladı

İran, Rusya’nın yasakladığı Türk ürünlerinin İran üzerinden Moskova’ya ihraç edilmesine yasak getirdi. İran, Türk Ürünlerinin Rusya’ya İhracatını Yasakladı Uluslararası yaptırımların kaldırılmasının ardından, ticari ilişkilerini geliştirmek isteyenİran, Rusya’nın yasakladığı Türk ürünlerininİran üzerinden Moskova’ya ihraç edilmesine yasak getirdi. İran’ın bu şekilde ilişkilerini sıkılaştırma yönünde adım attığı belirtildi. İran Ticaret Geliştirme Teşkilatı’nın (TPOI) bünyesindeki şirketlere alınan Türk ürünlerinin […]

24 Ocak 2016 Pazar - 0 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

İran, Rusya’nın yasakladığı Türk ürünlerinin İran üzerinden Moskova’ya ihraç edilmesine yasak getirdi.

iran-turk-urunlerinin-rusya-ya-ihracatini-8094496_x_7555_300

İran, Türk Ürünlerinin Rusya’ya İhracatını Yasakladı

Uluslararası yaptırımların kaldırılmasının ardından, ticari ilişkilerini geliştirmek isteyenİran, Rusya’nın yasakladığı Türk ürünlerininİran üzerinden Moskova’ya ihraç edilmesine yasak getirdi. İran’ın bu şekilde ilişkilerini sıkılaştırma yönünde adım attığı belirtildi.

İran Ticaret Geliştirme Teşkilatı’nın (TPOI) bünyesindeki şirketlere alınan Türk ürünlerinin İran üzerinden Rusya’ya ihraç edilmesini yasakladığı belirtildi.

MOSKOVA – TAHRAN İŞBİRLİĞİ

Tahran’ın Moskova’ya Türk meyve ve sebzelerinin İran menşeli gibi gösterilerek Rusyatopraklarına sokulmasını önlemek için her türlü tedbiri alacağını belirten resmi bir yazı göndermesinin ardından, TPOI’nin şirketlere yeniden ihracat yasağı getirdiği bildirildi.

RUSYA’YA İHRAÇ YASAKLANDI

İranlı IRNA ajansının aktardığına göre, TPOI Başkan Yardımcısı Muhammed Reza Movadvadi, İran Ticaret Bakanı Reza Nematzade’nin kararı üzerine, Türk ürünlerinin İranüzerinden Rusya’ya yeniden ihraç edilmesinin yasaklandığını söyledi.

Movadvadi, ürünlerin yeniden ihraç edilmesinin İran’ın genel ihracat ilkelerine aykırı olduğunu ve İranlı tüccarların mallarını Rusya’ya ihraç etmek için Moskova ile Tahranarasındaki dostane ilişkilerden yararlanması gerektiğini vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mobil Sohbet sohbet gabile

Sayfalar

iPortal Kodlayan: Özer Gül