Türk Şirketi, Bahreyn’de 1,1 Milyar Dolarlık İş Aldı

Ortadoğu’nun en büyük havalimanı inşaat şirketi haline gelen Türk şirketi TAV İnşaat, 1,1 milyar dolarlık Bahreyn Havalimanı Genişleme İhalesi’ni kazandı.

tav-insaat-bahreyn-de-1-1-milyar-dolarlik-is--8094474_x_300

Türk Şirketi, Bahreyn’de 1,1 Milyar Dolarlık İş Aldı

Ortadoğu’nun en büyük havalimanı inşaat şirketi haline gelen TAV İnşaat, 1,1 milyar dolarlık Bahreyn Havalimanı Genişleme İhalesi’ni kazandı. Katar, Umman, Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan’dan sonra TAV İnşaat bölgedeki beşinci ülke başkenti havalimanı inşaat ihalesini de kazanmış oldu.
SON 30 YILIN EN BÜYÜK HAVACILIK PROJESİ
TAV Havalimanları Holding bünyesindeki şirket, Dubai merkezli ortağı Arabtec ileBahreyn’de gerçekleştireceği inşaat ile havalimanının yıllık kapasitesini 4 milyon yolcudan 14 milyona çıkartacak. İhale kapsamında Bahreyn Uluslararası Havalimanı’na yeni bir terminal, servis binaları ve apron inşa edilecek.
Bu projenin Bahreyn havacılığının son 30 yıldaki en büyük ihalesi olduğunu belirtenBahreyn Havalimanı Şirketi (BAC-Bahrain Airport Company) CEO’su Muhammed Albinfalah, “Bu yatırım ile havalimanı kapasitesi katlanacak. 2019’dan itibaren Bahreynbölgenin önemli bir aktarma noktası haline gelecek” dedi.
TAV İNŞAAT BÖLGENİN EN BÜYÜĞÜ
TAV İnşaat’ın devam eden havalimanı projeleri arasında Birleşik Arap Emirlikleri’nde Abu Dhabi Havalimanı Midfield Terminal Kompleksi, Suudi Arabistan’da Riyad King Khaled Havalimanı Terminal 5, Cidde King Abdülaziz Havalimanı Uçak Bakım Hangarları ve Umman’da Muskat Havalimanı Altyapı İşleri yer alıyor.
Tamamladığı havalimanı projeleri arasında Türkiye’de Ankara Esenboğa, İzmir Adnan Menderes ve Gazipaşa Alanya havalimanları; Tunus’ta Enfidha, Mısır’da Kahire Terminal 3, Birleşik Arap Emirlikleri’nde Emirates Hangarları; Medine’de Prens Mohammed Bin Abdulaziz Havalimanı, Katar’da Hamad Havalimanı Yolcu Terminal Kompleksi,Makedonya’da Üsküp ve Ohrid, Gürcistan’da Tiflis ve Batum Havalimanları bulunuyor.
yorum yok Son Haber Yonetici


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
Sohbet, Chat, Ücretsiz Sohbet Odaları, Mobil Sohbet , Canlı Müzik, Radyo

Copyright © 2012 SohbetCHE.COM